Zbulo të panjohurën

Solskjaer pas mposht Mourinho: Djemtë ishin fantastik, e merituam fitoren

Njeriu që e zëvendësoi Jose Mourinhon, Ole Gunnar Solskjaer gjithashtu ka folur pas fitores 2-1 të Manchester Unitedi ndaj Tottenham Hotspurit.

Njeriu që e zëvendësoi Jose Mourinhon, Ole Gunnar Solskjaer gjithashtu ka folur pas fitores 2-1 të Manchester Unitedi ndaj Tottenham Hotspurit.

Djajtë e Kuq e fituan derbin e javës së 15-të në ligën angleze ndaj Spurs dhe trajneri norvegjez u shpreh shumë i kënaqur me lojtarët e tij.

“Djemtë po mësojnë dhe po zhvillohen çdo herë më shumë, por sonte ishin fantastik”, ka thënë Solskjaer.

Manchester United vs Tottenham (Foto: Stu Forster/Getty Images/Guliver)

“Tri pikët janë të mëdha për ne. Ne kemi shumë barazime deri më tani në këtë sezon dhe duhet të fitonim”.

“Është një mësim sidomos nga dy ndeshjet e fundit dhe është mirë që të rikthehemi me fitore. Ne duhet të vazhdojmë me këtë shpirt luftarak dhe ta kthejmë skuadrën në rrugët e fitores”, ka shtuar më tej norvegjezi.

Edhe Jose Mourinho e pranoi se Unitedi ishte më i mirë se skuadra e tij Tottenhami, derisa pësoi humbjen e parë nga katër ndeshje të zhvilluara. /Telegrafi/