Zbulo të panjohurën

Mustafa falënderon liderët e tjerë, por jo edhe Albin Kurtin, ndonëse ai i uroi shërim të shpejtë

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se është shëruar nga Coronavirusi.


Mustafa ka bërë të ditur se ka rezultuar negativ në testin që ka bërë së fundi.

Ai ka falënderuar mjekët, familjen si dhe zyrtarë shtetërorë në Kosovë e rajon që i uruan shërim të shpejtë.

Mustafa ka falënderuar disa nga liderët e partive kryesore politike në Kosovë, por aty nuk e përmend kreun e VV-së, Albin Kurtin, i cili përmes një videoje të publikuar në Facebook, i kishte uruar shërim të shpejtë e të plotë kreut të LDK-së, shkruan Reporteri.

“Me këtë rast, u shpreh ngushëllime të gjithë familjarëve të të vdekurve nga virusi korona dhe ju dëshiroj shërim të shpejtë e të plotë secilit qytetar të sëmurë, deputetëve të infektuar si dhe kryetarit të LDK-së, Mustafa”, kishte deklaruar Kurti në videon e publikuar.