Zbulo të panjohurën

Si t’i hiqni qafe aknet duke i përdorur këto trajtime alternative

Aknet nuk janë shoqet e askujt.

Askush nuk dëshiron të dal kur kanë ndonjë skuqje në fytyrë. Shumë shpesh trajtimet nga mjekët dhe farmacistët janë të vështira dhe të mbushura me kemikate.

Ato mund të kryejnë punë për një kohë, mirëpo përdorimi për një kohë më të gjatë mund të çoj në probleme shëndetësore, raporton “Natural Soulution Magazine”.

Çka mund të përdorni kundër tyre.

Mjaltë. Është vërtetuar se nëse aplikoni akne në fytyrë, mund të i shëroj shenjat, transmeton lajmi.net.

Mjalta organike është më e mira për akne. Mund të gjeni lehtë ne supermarkete dhe farmarci vetëm siguroheni që është organike.

Vaj i pemës së çajit

Ju mund ta blini këtë vaj si një vaj esencial, në forme të pastër apo edhe të holluar. Po ashtu, mund ta gjeni në formën e shamponëve, kremrave dhe vajrave. Dhe përdorët më së shumti për trajtimin e akneve.

Çaj kamomil para se të bini në gjumë

Duhet të flini shumë, në mënyrë që fytyra juaj të rifreskohet dhe të rigjenerohet gjatë kohës kur flini. Përveç që çaji i kamomilit ju ndihmon për të fjetur, po ashtu ka efekte shëruese.