Zbulo te panjohurën

Tërmeti 7 ballë po shembte xhaminë por imami nuk e ndërpreu namazin (Video)

Tërmeti që goditi ishullin Lombokut të Indonezise, vitin e kaluar, vrau më shumë se 100 persona dhe plagosi shumë të tjerë.

Një video ku shihet një imam duke u falur në një xhami në Bali të Indonezisë, gjersa vendi ishte goditur nga një termet i fuqishëm, ka tërhequr shumë vëmendje, shkruan Magazina.al

Veprimi i guximshëm i imamit për të mos e braktisur namazin edhe pse i tërë vendi po luhatej, ka fituar shumë lëvdata në atë kohë.

Imami Arafat, qëndroi duke besuar se “jeta e tij i takonte vetëm Perëndisë” dhe kështu xhamia ishte “vendi më i mirë për strehim”./Magazina.al/

Shikoni pamjet: