Zbulo të panjohurën

U tha se u ndanë por Mozzik dhe Loredana i befasuan të gjithë me veprimin e papritur

Loredana dhe Mozzik këto ditë kanë qenë temë kryesore e medieve rozë. Kanë qarkulluar thashetheme se Loredana dhe Mozzik po kalojnë një krizë në lidhje, e cila po i çon drejt ndarjes Por, deri më tani asnjëri prej tyre nuk janë deklaruar se a janë bashkë a po janë ndarë.

Megjithatë, ishte Loredana ajo e cila përmes postimeve të fundit në rrjete sociale, ka dhënë detaje për biletat e koncerteve të turneut të ri.

Në këtë turne, ajo ka koncerte të njëpasnjëshme bashkë me Mozzik, ndërsa tregoi se në cilat vende ka mbaruar shitja e biletave.

Të njëjtën gjë e bëri edhe Mozzik, i cili postoi detajet lidhur me turneun e vitit të ardhshëm.

Përmes këtyre postimeve, dyshja ka treguar se do të vazhdojnë të mbajnë koncerte së bashku, por që ende nuk dihet nëse kjo do të bëhet vetëm falë bashkëpunimit të tyre në muzikë, apo ata do të vazhdojnë edhe martesën e tyre.

Kujtojmë se “Eiskalt” titullohet projekti i fundit muzikor nga Loredana në bashkëpunim me Mozzikun.

Ndërkaq në një periudhë aspak të lehtë kur po vazhdon të hetohet nga autoritet zvicerane në njërën anë dhe në tjetrën po përflitet për probleme në lidhje, Loredana po hedh një hap të ri në karrierë përmes duetit me artistin turko-gjerman Mero duke dashur të fortifikojë pozicionin e saj në tregun muzikor dhe këtë gjë, artistja ka vendosur ta bëjë tërësisht vetëm./GazetaExpress